Main content

Who’s Attending Alumni Weekend

See which of your friends and former classmates have already signed up to attend the Alumni Weekend 2024!

Registrations as of 7:00am on Monday, April 22, 2024.  Sorted by Class Year.

First Name Last Name Year of Graduation Major
David Moyer 1975 History (Board of Study)
Iris Cahn 1976 Film
Kathleen Craig 1976 Literature
Ira Lipson 1976 Literature
Joyce Butler 1977 Psychology
Bubba Fanelli 1977 Theatre Design/Technology
Andrew Hugos 1977 Urban Studies
Suellen McAvoy Peluso 1977 Biology
Carolyn Newby Berger 1977 Literature
Bobby Score 1977 Theatre Arts/Acting
Donna Cris Caivano 1978 Dance
Susanne Marcus 1978 Language & Culture
Sheryl Silibovsky Brady 1978 Math and Chemistry
Audrey Cozzarin 1979 Visual Arts
Jane Gussin 1979 Fine Art
Bob Kahan 1979 Sociology
Paula Middleman Cancro 1979 Urban Studies
David Pacht 1979 Acting
       
Greg Brown 1980 Visual Arts
Alison Fletcher 1980 Culture & Society
Babette Lazarus 1980 Literature
Phil Marion 1981 Biology/Dance
Rocco Tricarico 1981 Urban Planning and Public Policy
Susan Krauss 1982 Literature
Leonora Ramirez 1982 Psychology
Laura Sturza 1982 Culture & Society
Phyllis Greenberg 1983 Mathematics
Cheryl Katz Chiovetta 1983 Political Science and Urban Studies
Linda Lupi Caldwell 1983 Visual Arts
Ivan Menchell 1983 drama studies
Sylvia Mills 1983 Art History
Peter Ross 1983 Visual Arts
Lawrence Beck 1984 Language & Culture
Robert Kellerman 1985 Literature
Arthur Kraft 1985 Environmental Science
Karen Sillas 1985 Acting
Bahman Soltani 1985 Film
David L. Solomkin 1986 Anthropology
Todd Wilson 1986 Graphic Design
Allen Gomez 1988 Political Science
Corrine Schiavone Lewack 1989 Psychology
Corrine Schiavone Lewack 1989 Psychology
Denise Vidal 1989 Liberal Arts
Jay Gordon 1981/1982 Graphic Design
       
Van Benson 1990 Chemistry
Paul Magliato 1990 Liberal Studies
Terri Christmas-Garrant 1991 Liberal Studies
Daisy Colon 1991 Political Science
Marlene Rodriguez Andino 1991 Language & Culture
Debra Whitman 1991 Music
Heather Ostman 1992 Literature
Adelia Chaves 1993 Political Science
Compton Alvin Belle Jr 1994 Studio Composition
Stefan Carretero 1994 Social Sciences
Anthony Farrell 1994 Sociology
Suzanne Lampl 1994 Dance
Lisa Rockefeller Valentine 1994 Visual Arts
James Shevlin 1994 Visual Arts
Charles E Shuler 1994 Sociology
Laura Lee Spence 1994 Music: Vocal Performance
Joanne Wiltshire Askew 1994 Sociology
Susan Fitzsimmons 1995 Visual Arts
Tara Kijik Bongiorno 1995 Music
Maria Cleary-Guida 1996 Liberal Studies
Jeffrey Putman 1996 Political Science
Robert Eaton 1997 Environmental Science
Pauline Garry 1997 Liberal Studies
Maria-Cristina Necula 1997 Language and Culture
Stacy Sokol 1997 Hebrew & Music
Pedro Chalco 1999 History
Nicole Spiegel-Gotsch 1999 English Literature
       
Dylan Carusona 2000 Acting
Veronica Cruz 2000 Literature
Tabitha Garcia 2000 Liberal Arts
Stephanie Leon-Santiago 2000 Journalism
Antonio Santiago 2000 Liberal Studies
Sonya Louis 2001 Biology
Ashley Patterson 2001 Liberal Arts
Holly Bernitt Saks 2004 Journalism
Kristopher (Kris) McKay Graves 2004 Visual Arts
Samantha Moulin 2004 Liberal Studies
Paul Nocita 2004 History
James Pazhavila 2004 Media Arts & Society
Rhina Pena 2004 Liberal Arts
Iris Perez 2004 Liberal Studies
Stephen Sage 2004 Economics
Caroline Segarra 2004 Psychology
Ralph Spafford 2004 Art History
Melissa Corcoran Napolitano 2005 Graphic Design
Brad Wohlgemuth 2005 New Media
Emily O’Leary 2006 Art History and Literature
Ron Sosinski Jr. 2006 Liberal Studies
Jonathan Sanborn 2007 Music Production
Stephanie Perez Richards 2009 Media, Society, and The Arts
Gavin Wilson 2009 Theatre Design/Technology
Scott Mason 2005, 2007 Studio Composition
       
Michael Burgo 2010 Drama Studies
Nasihah (Brian) Jones 2010 Liberal Studies
Robin Levine 2010 Media, Society and the Arts
Coni Guhl 2011 Arts Management (Certificate)
Kate Hope Giscombe 2011 Media, Society, and The Arts
Jonathan Knust 2011 Liberal Studies
Crystal Okorie 2011 Drama Studies
Rebecca Bruckenstein 2012 Drama Studies and Journalism
Rosabeya Diaz Rotondi 2012 Biology
Alyson Lopez 2012 Biology
Stephanie Blum 2013 Arts Management
Jacob Carnabuci 2013 Philosophy
Ashley Lambert 2013 Philosophy
Yrma Loja-Patino 2013 Liberal Studies
Kyle McKenzie 2013 Journalism
T’keyah Robinson 2013 Literature
Kim Whitehead 2013 Journalism
Aisha Alnashash 2014 Creative Writing
Valerie Bell 2014 Art Management
Antoinette Berns 2014 Literature
Qadira Farrington 2014 Visual Arts
Bianca Fernandez 2014 New Media
Patrick Fullmer 2014 Painting and Drawing
Gabriella Hosny 2014 Literature
Mallika Mandhyan 2014 Psychology
Bonnie Moncada 2014 Graphic Design
Frank Noriega 2014 Psychology
Yaritza Santana 2014 Liberal Arts: Legal Studies
Molly Spitz Charette 2014 Psychology
Shilpi Chandra 2015 Art History
Lidia Franco 2015 Economics/Arts Management
Amy Pinilla 2015 New Media
Daniel Zuckerman 2015 Journalism
Lisanne Moliné 2016 Playwriting and Screenwriting
Richard Redlon 2016 Math
Brendan Burke 2018 Communications
Sara Fakhruddin 2018 Graphic design
William Hancock 2018 Psychology
Christine Lorenzo Zimmerman 2018 Psychology
Virginia Redlon 2018 Journalism
Keisha Bonner 2019 Liberal Studies
Rachel Kingsland 2019 Theater and Performance
Gabriel Krauss 2019 Liberal Studies
Nathaniel Rojas 2019 Photography
Samuel Sheen 2019 Graphic Design
Margaret Sullivan 2019 History
       
Julia Berkey 2020 Film
Jessica Gambino 2020 Media Studies & Anthropology
Sergei Golubnichiy 2020 Film
Steven Hummel 2020 Art History
Evan Liu 2020 Literature
Anel Martinez 2020 Communication
Aidan McHugh 2020 History
Franny Sebastiano 2020 Design/Technology
Jewel Slade 2020 New Media
Victoria Suyas 2020 Film
Karla Taveras 2020 Film
Anyela Coronado 2021 Arts Management
Joshua Fink 2021 Theater and Performance
Veronica Ryzio 2021 Theatre and performance
Amanda Santiago 2021 Theatre and Performance
Omar Seda 2021 Graphic Design
Dominique Berry 2022 History
Phylip Derival 2022 Math and Computer Science
Shannon Goodman 2022 Communication
Amari Hayden 2022 Graphic Design
Jaiya Hewitt 2022 Sociology
Hunter Hollingsworth 2022 Theatre and Performance
Owen Robb 2022 Philosophy
Cindy Romero 2022 Art History
William Santiago 2022 Arts Management
Douglas Shindler 2022 Painting and Drawing/Photography
Delia Uraga 2022 Arts Management
Eden Atencio 2023 Arts Management
Noel Holmgren 2023 Theatre and Performance
Robert Mandry 2023 Playwriting/Screenwriting
Arthur Naavgust 2023 Economics
Helen Polycarpo 2023 Art History
Djibril Soulama 2023 Cinema Studies
Sebastian Bass 2021, MFA 2024 Photography, MFA